reklam@adanafirmalarrehberi.com
+90.532.7182064
+90.536.6373958
   
 
   
 
   
 
 

FİRMA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ

Firma Adı Adana Aile Danışmanlığı
Firma Titri Danışan Hattı: +90.506.5153777 | Adana Aile Danışmanlığı | Dr. Oben EJDER
Telefon-1 +90.506.5153777
Telefon-2 +90.322.4595656
Faks-1 +90.322.4595656
Firma Adresi Gazipaşa Bul. Bahar Apt. No:45 k:1 D:2 01120
Seyhan / ADANA / TÜRKİYE
Elektronik Posta-1 bilgi@adanaailedanismamerkezi.com
İnternet Sitesi www.adanaailedanismamerkezi.com
Firma Sorumlusu Dr. Oben EJDER
Sorumlu Telefonu +90.322.4595656
Sektör Adı Psikiyatristler

FİRMA HAKKINDA EK BİLGİ

Aile-Evlilik terapisinin amacı iletişimi sağlıklı hale getirmektir. Bir ilişkinin sağlıklı şekilde devam etmesi, çiftlerin uzlaşmazlıklarını çözebilme yeteneğine ve isteğine bağlıdır. Çiftler arasında ilişkinin sorun haline geldiği durumlarda şu cümleler sıklıkla kullanılmaya başlamıştır artık.


"Beni sen hiç anlamıyorsun. "
"Ben kendimi sana anlatamıyorum.
"Sen önceden böyle değildin, çok değiştin. "
"Sen hep böylesin. "
"Hiç değişmeyeceksin"
"Artık senin bu kadar duyarsız olmana dayanamıyorum

Çiftlerde ortaya çıkan sorunlar, aslında problem diye görülmeye başladığı zamandan daha önce den de vardır. Fakat yaşam döngüsünün çeşitli devrelerinde(evlilik, çocukların doğumu, çocukların okulu, eşlerin iş-meslek rolleri, geleceği yapılandırma)çiftler belirli amaçlar üzerine odaklaşırlar.

Böylece ilişkinin yürümesini engelleyen "şeyleri" göremez ya da görse de fark etmemeye, fark etsede bir süre sonra bunun değişeceğine kendini inandırmaya çalışır. Fakat bu yaşam döngüsü içinde ani ve büyük değişimler, zorlanmalar, kayıplar ve bu döngünün oturtulmasıyla, kişiler o ana kadar belki de hiç yapmadıkları, ya da bazen düşündüğü hatta bazen deneyime geçirdiği "kendinin farkındalığı" üzerine yoğunlaşmaya başlar. Ben neyim? Ne oluyor? Ne istiyorum gibi kendine yönelik sorular sormaya başlar. Farkına varmaktan kaçındığı "şeyler" üzerine gidip onları araştırmaya, çözümlemeye çalışır. İlişkinin bileşenleri olan üçlü; komünikasyon-güç-duygu o anda gerçek sorunlar olarak görülmeye başlanır. İlişkide o ana kadar çıkıpta bahşedilen sorunlar bir anda üstesinden gelinemez bir hal almaya başlar.

Çatışmalar, aşağılamalar, tehditler. Ve "sen" çatışması ortaya çıkar. İlişkinin tanımını yapacak olursak; özel belirli bir bağlamda kişiler arasında oluşan duygu ve düşünce, davranışlarda şekillenen bir mesaj iletimi, daha da ötesi arzu, istek ve ihtiyaçların cevap bulmasına yönelik bir alış-veriştir. İlişkinin olması için iki kişinin olması ne kadar olmazsa olmaz bir kuralsa, ilişkide hangi kontekstin geçerli olduğu konusu da o kadar önemlidir. İlişkinin şekillendirilmesi; belirli bir durum, ortam dâhilinde olmalıdır. Eşlerden birinin sevgisini ifade etme şekli diğerinde sevgi değil de öfke, kızgınlık şeklinde algılanabilir. İlişkide önemli olan bir noktada "burada ve şimdi" dır.
Kişiler arası ilişkilerde, kişilerin çevrelerindeki üçüncü ve dördüncü kişiler (anne, kayınvalide, baba, arkadaş) tarafından ilişkiye yandan müdahale yapılacağı gibi, bir profesyonel (terapist) tarafından da terapötik müdahaleler yapılabilir.
"Kuralların değişmesi" "Yeniden çerçeveleme" çift-aile terapisinde en temel müdahale tekniklerinden biridir. Böylece danışanın olaylara ait olan şemasını değiştirerek(farklı bakış açısı sunarak)daha fazla seçenek sahibi olmasını ve duygularının daha az ayağına dolaşmasını sağlamaktır.

Terapi ortamı; İletişimi açık ve net hale sokan, üçüncü bir kişinin (terapist) yardımıyla karşılıklı anlaşılabilir konuşmayı öğreten, kişinin olaylara tek yön olan bakış açısını zenginleştiren, kendinin farkındalığını sağlayan bir ortamdır. Bu ortamdan yeteri derecede faydalanabilmek yinede çiftlerin kendilerine bağlıdır.

 

SEKTÖRDEKİ DİĞER FİRMALAR

Firma Adı Adana Aile Danışma Merkezi
Firma Titri Obengül Ejder Danışan Destek Hattı: +90.506.5153777 | Adana Uzman Psikolog |Adana Obengül Ejder Aile Danışma Merkezi
Telefon-1 +90.506.5153777
Telefon-2 +90.506.5153777
Faks-1 +90.506.5153777
Firma Adresi Reşatbey Mah. Gazipaşa Blv. Bahribey Apt . Kat:2 No:4
(Kitapsan üzeri)
PK: 01120 Seyhan / Adana
Elektronik Posta-1 bilgi@adanaailedanismamerkezi.com
İnternet Sitesi www.adanaailedanismamerkezi.com
Firma Sorumlusu Dr. Oben Ejder
Sektör Adı Psikiyatristler

FİRMA HAKKINDA EK BİLGİ

Empati Hakkında


MERHABA,

Empati Psikolojik Danışma Merkezi, 2000 yılından bu yana bireysel terapi, aile-evlilik terapisi,cinsel terapi, çocuk-ergen psikoterapisi, şirketlere yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri, grup terapileri, psikodrama, ölçme ve değerlendirme hizmetleri (kişilik testleri, kariyer değerlendirme profili, zeka, yetenek testleri, algı, bellek, dikkati geliştirip tedavi etmeye yönelik bilgisayarlı eğitim modülleri: RehaCom testi vs.) ile Çukurova Bölgesinde haklı bir ün ve yer edinmiştir.


  • Firmamız verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek dünyanın en gelişmiş lazer teknolojisi ?soğuk lazer? ile sigarayı bırakma ve kilo verme konularında da hizmet vermektedir.

  • Bununla birlikte dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, Alzheimer ve diğer hafıza ile ilgili rahatsızlıklar, psikiyatrik rahatsızlıklara bağlı unutkanlık ve dikkati toplama sorunlarının tedavisi için bilgisayar destekli terapi ve rehabilitasyon sistemi olan ?RehaCom? uygulamasına başlanmıştır. Bu sistem aynı zamanda bir ?zihin geliştirme? programıdır. Normal, işlevsel 5 yaş ve üzeri herkes, kendini geliştirme, var olan zihinsel potansiyeli yükseltme amaçlı da kullanabilir.

  • İnternet üzerinden terapi (online terapi) uygulaması hizmetine geçilmiştir. Online terapinin en önemli iki avantajı coğrafi, fiziksel ya da yaşam tarzına bağlı sınırlamalar olmadan terapiste ulaşabilmek ve pek çok danışan için psikoterapiye başvurunun önündeki en önemli engel olan mahrem bir konuyu bir başkasıyla yüz yüze konuşmaktaki güçlüğün internet ortamında ortadan kalkmasıdır. Dünyanın çeşitli yerlerindeki Türkler hatta Türkiye?de küçük bir kasabadaki kişi bulundukları yerlerde Türkçe konuşan bir terapist bulamadıkları için online terapileri kullanabilirler. Bize gelen talep ve başvurular doğrultusunda bu hizmete geçilmiştir.

Kadrosunda psikolog doktor, uzman psikolog, 4 uzman psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı, işyeri hekimi ve diyetisyen bulunmaktadır. Çalıştığı kurumlar arasında şirketler, fabrikalar, hastaneler, eğitim kurumları, vakıflar ve odalar vardır. (Ekim 2006?dan itibaren kurumumuz KOSGEB tedarikçi eğitim kurumları arasında yer almakta ve KOSGEB bünyesindeki firmalara eğitim hizmeti sunmaktadır.)

Sağlıklı, mutlu, coşkulu yaşam dileğiyle,

Sema Bengi Gürkan (Ph.D)

Psikolog Doktor


HİZMETLERİMİZ

ADVERTORIAL


REKLAMLAR


İSTATİSTİKLER